Srí Lanka

Střípky ze Srí Lanky 3

Zejtra brzo ráno odjíždím na pár dní do regionu Mathale, tak musím přidat ještě pár zážitků z naší vesnice 😀

• Každý ráno když vstanu a jdu se jít k vodě umejt a vyčistit si zuby, jdu pak na záchod. Každej den tam hlídá nejstarší brácha holuby, krmí je, hlídá, aby neulítli, různě na ně píská a tak. Ti maj klece právě nad záchodem a sprchou. On je ráno venčí, lítaj si kolem a zobou zbytky rejže na dvork. Jakmile vstanu, mamka na něj volá, ať jde ze dvorku pryč, načež se teda já můžu jít v klidu vyčůrat. Tenhle rituál se zavedl hned ráno po mým příjezdu, protože jsem to ráno šla prvně na záchod a on tam hlídal holuby a já jsem se obrátila a šla se nejdřív umejt. Z toho on vydedukoval, že se stydím a řekl to mamce, ta se smála a od tý doby to hlídá 😀 Náš malej ranní rituál.
img_4146-640x640
Nejšťastnější já a jeden z našich holubů.

• Moje pleť je z koupání v řece, horka a všudypřítomnýho prachu tak strašná, že ke mně tuhle přišla mamka, ukazovala na moje pupínky a pak se me zhrozeně zeptala: „Hospitl??“ Achjo 😀

• Včera ráno jsem viděla dva krásný zelený papoušky! A taky nám po dvoře lítaj veverky, takový ty jak byli v seriálu Chip a Dale.
img_5371-640x480
Papoušci a papája.

• Sedíme v obýváku, odpočíváme (v tom horku nic jinýho dělat nejde) a najednou vyběhnou děcka ven a ať jdu taky, že letí letadlo! Ono jich tu moc nelítá, tohle je první, který tu letělo za tu dobu. Bylo to hezký, měli jsme všichni radost a dívali se na to letadlo.

• Předevčírem jsem potkala dvě želvy!! Nejdřív jednu menší a pak asi za půl hodiny jednu velkou. Bylo to krásný, nejdřív se schovaly, ale pak si mě přestaly všímat a žvejkaly si nějaký zelený lístky. Jedem chlap mi pak říkal, že jsem měla štěstí, že jsou želvy málokdy vidět, že už jsou moc vzácný. Nejspíš ale až tak vzácný nebudou, dneska jsem potkala dvě další. Když jsme se koupali v řece, začala bouřka a po cestě domů jsme potkali želvy dvě. Jedna přecházela silnici a druhá pila z kaluže.
img_5027-640x480
Já, mage mali Ravindu (můj malej bráška Ravindu) a želva, co jsme potkali cestou na koupání.

• Už delší dobu mi bylo divný, že nevidim moc často nikoho z rodiny, kdo by chodil na záchod. Nechápala jsem, jakto, jestli si toho akorát nikdy nevšimnu, nebo nepijou, nebo co. Nicméně jsem objevila, že oni tu kadibudku používaj fakt jenom, když jdou na velkou. Na malou chodí za plot, tam nikdo nebydlí a je tam křoví atd. Vtipný je na tom to, že já chodím do kadibudky i čůrat, takže oni si asi musej myslet, že několikrát za den kadím 😀

• Prej tu prodávají alkoholickej nápoj z kokosu. Něco podobný pivu. V obchodě se to sehnat nemá, ale v nalejvárně (obchod s alkoholem) to mají. Tak jsem na to zvědavá, jak to chutná, někdy si to koupím.
img_3890-480x640
Stejně je ale nejlepší čerstvej kokos!

• Všude tu jsou pávi! Chodí si všude po vesnici, v džungli…prostě pávi nejsou nic zvláštního tady.

img_4891-640x480
Páv.

• Maj tu nejhnusnější marmeládu! Není to ani marmeláda, strawberry jam = jedovatě růžový želé. Fuj 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.