Českokrásno,  Příroda,  Zelený tipy,  Zero waste

Jak jsem uklízela v lese

Já moc na organizovaný kolektivní akce nejsem, takže dělat něco v rámci iniciativy Ukliďme Česko u mě fakt nehrozí, i když si myslím, že je to chvályhodnej počin. Ale jarní úklid je jarní úklid! No a tak jsem s sebou vzala na procházku s Bellou tašku a sebrala jsem každej odpadek, co mi cestou cvrnknul do nosu. Šla jsem po louce, pak taky lesem.. takovej můj oblíbenej okruh, ani ne 10 km. No a tohle je výsledek.

Po provedení analýzy jsem zjistila následující: převažují plasty (kdo by to byl řekl?). Co dělá v lese plastový ramínko na oblečení, to vážně netušim. Krabička od hranolek z mekáče mě taky celkem překvapila, když nejbližší mekáč je 15 km daleko. Některý věci mi prostě asi není souzeno pochopit. Fakt nerozumim myšlení těch lidí, co odpadky vyhazujou všude, jen ne tam, kam patří. „Nemám to zrovna kam dát, tak to vyhodim. Do lesa.“

Nutno podotknout, že jsem tam nechala kus nějakýho auta a pak taky nějaký gumový roury.. když nad tim tak přemejšlim, asi se pro ně dneska vrátim. Běžte se taky podívat, co ve vašem okolí máte za poklady! A pak si je nezapomeňte vzít a doma je roztřídit a vyhodit tam, kam patří. Ne do lesa. Ne na louku. Ne do parku. Ne na silnici a chodník. Však vy víte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.