Mexico City,  Mexiko

Bienvenido a Mexico!

Zdravím z Mexika!

Jsem tu dneska druhý den a je to dobrodružství se vším všudy. Včera tu bylo zemětřesení o síle 8. stupně, prý největší za posledních 100 let. Já jsem vždycky uvažovala, jaký to asi tak je, zažít zemětřesení. No, je to fakt hnusný. A nedovedu si představit, jaký to muselo bejt na jihu země, kde bylo zemětřesení nejsilnější. Tady v Mexico City bylo o hodně slabší, ale i tak se třásla celá budova. Byla asi půlnoc a já už spala. Spala jsem tak tvrdě, že jsem ani neslyšela sirény upozorňující na to, že máme jít všichni ven z baráků, protože se blíží zemětřesení. Najednou mě spolubydlící vzbudili, že musíme ven. Pak se začalo všechno třást a oni byli úplně vystrašený, hodili na mě nějakou bundu a ať dělám a jdu. Běželi jsme z druhýho patra na ulici před barák (já si ani nestihla obout boty) a stáli jsme tam se všema ostatníma. Země se pak ještě trochu otřásla, ale tak po půl hodině, kdy už se nic nedělo, jsme usoudili, že můžeme jít zpátky domů.

Edit 10.9.: Menší otřesy se ještě opakujou, na jihu víc a ta situace je tam fakt špatná, dělají se sbírky, posílá se tam voda, jídlo a tak. Tady v Mexico City se to prý trochu třese taky, ale sirény už nehoukají a nikdo nic necejtí. Večer má ale každej u postele nachystaný boty a bundu, kdyby to zase začalo.

Prvních pár postřehů:

  • Všechno je tu hrozně velký. Obří chleby, obří housky, obří balení tortil, obří balení masa, dokonce i jablka a cibule jsou úplně obrovský, jedna jejich cibule je jak naše dvě. To samý jablka. Velký balení krémů na obličej, velký lahve s jarem, prostě všechno je enormně veliký. Nevím proč, asi vliv Ameriky?

snídaně – sladká houska a papája


nějakej zvláštní rohlík

  • V obchoďácích už mají vánoční nabídku.

  • Nechodí se přes přechody, chodí se cca 3 m od nich.
  • Jídlo je tu výborný! Bojím se, že přijedu o 10 kg těžší.

Chleba s máslem a cukrem. Prodávají to mezi ostatními druhy pečiva. Přišlo mi to hrozně srandovní a oni nechápali, proč se tomu tak divím.

To za těma mističkama je smažená prasečí kůže. Myslela jsem, že je to chleba.

Levný a výborný avokádo!

Plody kaktusu. Výborný.

  • Chybí mi peřina. Tady mají ve zvyku spát pod dekama, ale ty deky trochu koušou.
  • Jsou tu hrozně populární slunečnice. Po městě prodávají malý slunečnice v květináčích, nebo tyhle velký do vázy.
  • Je tu hodně zataženo. Byli jsme venku a viděli kousek modrý oblohy a všichni se radovali 😀
  • Mají tu dobrý pivo. ne, že bych byla nějakej odborník, ale je dobrý! A celkem levný.
  • Jí se tu hrozně moc masa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.