Brazílie

Střípky z Brazílie 1

Co v tý Brazílii vlastně dělám? Jsem tu na letní škole na University of Campinas. Campinas je městečko asi 100 km od Sao Paula. Říkám městečko, ale má vlastně kolem milionu obyvatel, jenže v porovnání se skoro 20 milionovým Sao Paulem je to prostě městečko.

odtud píšu články

A jaký jsou poznatky po prvním dni tady?

  • První kafe, co jsem si tu koupila, bylo pěkně hnusný. Nechápu! Ale nevzdávám se a další bude určitě výborná brazilská káva.
  • Miluju tu univerzitu tady! Kampus je ve tvaru kruhu, z kterýho vedou paprskovitě ulice, kde jsou různý kavárny, knihovny, galerie a samozřejmě taky fakulty. Uprostřed toho kruhu je velkej park, kde jsou palmy a taky skate park! Všude (i po chodbách ve škole) jsou graffiti a různý cool plakáty a celý to má takovou super uvolněnou a veselou atmosféru.

všechno super, až na tu kantýnu teda.. ale za 16 Kč dobrý 🙂

  • Papája k snídani je top. A k svačině taky.

  • Je tu skvělý počasí. Od června do konce srpna tu mají období zimy, což znamená teploty v rozmezí 10-26°C. Ráno a večer je tak 15, přes den je příjemně teplo. Ale nejsou přehnaný vedra, za což jsem ráda, v létě tu bývá třeba kolem 40°C, což by bylo fakt asi trochu moc.

  • Brazilci neumí moc anglicky, ale to neva, protože jsou hrozně milí a pořád se usmívají, takoví pohodáři.

  • K tomu se váže to, že mám chuť naučit se portugalsky! Je to úplně nádherná řeč.
  • Spíš to ale dopadne tak, že se naučím španělsky. Vzal mě mezi sebe mexickej kartel, kde jsou jen lidi z Mexika plus jedna Argentinka. Jsou nejlepší! Mohli by mluvit jen španělsky, ale protože jsem tam já, která jako jediná mezi nima španělsky neumí, mluví kvůli tomu všichni anglicky, abych taky rozuměla. Není to pro ně pohodlný, a tak občas, když je někdo línej něco vysvětlovat anglicky, řekne to španělsky a ten, kdo zrovna línej na angličtinu není, mi to přetlumočí 😀 Pochytávám ale různý španělský výrazy a pomalu, ale jistě, se od nich učím. Taky jsme byli na večeři v nějakým mexickým bistru tady a učili mě, jak jíst správně tacos. Není to totiž jen tak 😀 Tahle parta Mexičanů nebydlí jako já a Argentinka v hostelu, ale pronajali si vilku přes Airbnb. Ta vila je luxusní! Mají tam i bazén a chystá se tam velká párty a pravou tequillou z Mexika! Jsem v Brazílii, nebo…?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.